President Kaljulaid töövisiidil Saksamaal

VABARIIGI PRESIDENDI KANTSELEI
PRESSITEADE
6. jaanuar 2020

President Kaljulaid sõidab täna töövisiidile Saksamaale

President Kersti Kaljulaid on täna-homme töövisiidil Baieri liidumaal, kus riigipea on Kristlik-Sotsiaalse Liidu CSU parlamendirühma aastakonverentsi aukülaline.

President Kaljulaid räägib konverentsil osalejatega sellest, kuidas muudab digitaliseerimine ühiskondi, milline on digirevolutsiooni mõju ühiskonnale ning kuidas on Eesti mudel võimalik ka Saksamaal ja Euroopa Liidus laiemalt.
CSU on Kristlik-Demokraatliku Liidu (CDU) sõsarpartei ja Saksamaa valitsuskoalitsiooni üks osapooli. Konverentsist võtavad osa ka Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen ja CDU esimees Annegret Kramp-Karrenbauer.

Lisaks kohtub riigipea Baieri liidumaa peaministri Markus Söderiga. Saksamaa võtab selle aasta teises pooles üle Euroopa Liidu eesistujariigi ülesanded ja kokkusaamisel arutatakse, kuidas Eesti ja Saksamaa saavad üheskoos EL-is digiteemasid arendada. Samuti arutatakse Euroopa julgeolekut ja liikmesriikide vajadust võtta selles suurem vastutus.

Samuti kohtub president Kaljulaid Saksamaa arenguabi ministri Gerd Mülleriga, et rääkida kahepoolsest arenguabi koostööst Ukrainas.

Kommunikatsiooniosakond
Tel 631 6229
press@vpk.ee