Tallinki laev suundub eestlastele Sassnitzisse appi, 17./18. märts 2020

🛑 Riik saadab Euroopast koju suunduvatele eestlastele appi Tallinki laeva. Laev Romantika sõidab Sassnitzist tagasi kolmapäeva, 18. märtsi hilisõhtul kell 23.55 kohaliku aja järgi ja jõuab neljapäeval, 19. märtsil kell 23.55 kohaliku aja järgi  Riia sadamasse Lätis.

🛑 Palun arvestage, et Rügeni saarele Mecklenburg-Vorpommerni liidumaal, kus asub Sassnitzi sadam, on hetkel kehtestatud sisenemispiirangud ja saarele pääsemiseks tuleb läbida täiendav politseikontroll. Seepärast on kohalike võimude soovitus, arvestades Tallinki laeva väljumisaega kell 23.55, siirduda saarele mitte enne kolmapäeva 18. märtsi pärastlõunat, varudes samas piisavalt aega laevalejõudmiseks. Saksa ametivõimud on kinnitanud, et laevale suunduvad eestlased lubatakse politseikontrollist läbi saarele.

📌 Telefonitsi broneerimine on juba alanud :☎️ 6408929

17. märts 2020 – 16:14

Välisministeerium koostöös Tallink Grupiga suunab Euroopas koju pöördumist ootavatele eestlastele järele laeva Romantika, mis väljub Saksamaalt Sassnitzi sadamast kolmapäeva hilisõhtul.

“Oleme terve eilse öö töötanud selle nimel, et saada eestlased Saksa-Poola piirilt koju. Olukord on selline, et maismaa kaudu ei ole see võimalik. Ma olen tänulik Tallinkile väga operatiivse koostöö eest Eesti inimeste aitamisel,” ütles välisminister Urmas Reinsalu.

Laev Romantika planeeritud väljumine Sassnitzist toimub kolmapäeva, 18. märtsi hilisõhtul kell 23.55 kohaliku aja järgi, neljapäeval jõuab laev Riia sadamasse (https://www.tallinksilja.com/riga-passenger-terminal) kell 23.55 kohaliku aja järgi. Romantika suundub Sassnitzist Lätisse Riia sadamasse, reis kestab 24 tundi. Reisijad majutatakse kajutitesse ning laeval on tagatud toidu ostmise võimalus.

Pileteid väljumisele liinil Sassnitz-Riia saab broneerida Tallinki kodulehel. Piletimüük Sassnitz-Riia liinile avatakse tänase päeva jooksul. Eelmüügist pileti ostmine on kohustuslik.

Saksamaal elavate eestlaste jaoks, kes samuti soovivad naasta Eestist koju Saksamaale, väljub laev Romantika Riia sadamast täna, teisipäeva 17. märtsi õhtul mitte varem kui kell 20.00. Ka kõigil Saksa kodanikel, kellel on vaja jõuda tagasi Saksamaale, on võimalik osta pileteid laevale Riia terminalist alates kella 19.00 täna õhtul, 17. märtsil. Reis Riiast Sassnitzi kestab 24 tundi.

Evakuatsioonireisi vältel töötatakse edasi riikidevahelise kokkuleppe saavutamisega, et Romantika jääks peale evakuatsiooni teenindama kaubavedude eesmärgil liinil Ventspils-Sassnitz-Ventspils ka peale evakuatsioonireisi lõppu, tagamaks toimivat kaubaveo koridori Saksamaale ja tagasi.

Tuletame meelde, et alates 17. märtsist 2020 kehtivad Eestisse sisenemisel ranged piirangud. Palume enne piletite broneerimist veenduda, et teil on Eestisse sisenemise õigus 17. märtsi 2020 seisuga.

Loe lähemalt koroonaviirusega seotud reisipiirangute kohta välisministeeriumi kodulehelt: https://vm.ee/et/koroonaviirus-2019-ncov

Lisainformatsioon:
Välisministeerium
Avalike suhete osakond
press@mfa.ee

Katri Link
Kommunikatsioonijuht
Tallink Grupp
Tel. 372 53042121
E-mail: katri.link@tallink.ee