Eesti ja Saksamaa allkirjastasid arengukoostöö ühisdeklaratsiooni

Täna, 19. mail allkirjastasid Eesti ja Saksamaa virtuaalsel tseremoonial arengukoostöö ühisdeklaratsiooni.

Ühisdeklaratsiooniga luuakse Eesti ja Saksamaa jaoks raamistik arengukoostöö projektide elluviimiseks meie partnerriikides. Deklaratsioonis panevad riigid paika koostöö suunad, mis toetavad rohelist ning kestlikku digipööret e-valitsemise, innovatsiooni, ettevõtluse, hariduse, tervishoiu ja teistes valdkondades.

„Eesti ja Saksamaa tähistavad sel aastal meie riikide diplomaatiliste suhete 100. aastapäeva ja mul on väga hea meel, et täna märgime seda verstaposti ka ühise deklaratsiooniga, mille pinnalt saame edaspidi teha koostööd veel tihedamalt ja edukamalt. Lisaks omavahelistele headele suhetele on oluline, et saame koos kaasa aidata ka oma partnerite jätkusuutlikule arengule,“ ütles välisminister Eva-Maria Liimets.

Eesti ja Saksamaa arengukoostöö peamised suunad on Euroopa Liidu idapartnerluse riigid ja Aafrika. Samuti panustame ühiselt liidu arengukoostöö digitaalsuse teemalisse algatusse D4D (Digital 4 Development) ja Euroopa tiimi lähenemisse ühisprojektides.

Eesti ja Saksamaa arengukoostöö ühisdeklaratsiooni allkirjastasid tänasel virtuaaltseremoonial Eesti välisminister ja Saksamaa parlamentaarne riigisekretär Dr Maria Flachsbarth.

Lisainfo:
avalike suhete osakond
press@mfa.ee

https://vm.ee/et/uudised/eesti-ja-saksamaa-allkirjastasid-arengukoostoo-uhisdeklaratsiooni