Välisminister Reinsalu kohtus Tallinnas Saksamaa, Läti ja Leedu välisministriga

Täna, 20. juulil viibisid Eestis visiidil Saksamaa välisminister Heiko Maas, Läti välisminister Edgars Rinkēvičs ja Leedu välisminister Linas Linkevičius osalemaks ministrite neljapoolsel kohtumisel. Kohtumisel välisministeeriumis arutati aktuaalseid Euroopa Liidu teemasid ning regionaalseid ja globaalseid välis- ja julgeolekupoliitika küsimusi.

Ühises vestluses pöörati erilist tähelepanu Saksamaa eesistumisele Euroopa Liidu Nõukogus ning arutleti Saksamaa eesistumise tähtsamate eesmärkide üle. „Kriisist väljumiseks on lähedased suhted lähiriikidega äärmiselt olulised. Saksamaa Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise üheks peamiseks eesmärgiks on jõuda Euroopa Liidu mitmeaastase finantsraamistiku ja taaskäivitamise kavas kokkuleppele. Eesti toetab selle kokkuleppe saavutamist, kuna see on oluliseks abiks kriisi mõjude leevendamisel,“ sõnas välisminister Reinsalu ning ütles, et lisaks sellele on Eestil väga hea meel näha Saksamaa eesistumisprogrammis olulisel kohal digipoliitika arendamist, ühisturu tugevdamist ning välis- ja julgeolekuvaldkonda. „Eesti peab Euroopa Liidu tõhusat välispoliitikat väga oluliseks ning toetame kindlasti Saksamaa püüdlusi Euroopa Liidu ühtsuse tõhustamiseks,“ lisas välisminister Reinsalu.

Ühtlasi tõstatas välisminister Reinsalu teemaks Venemaa jätkuva sõjalise agressiooni Ukrainas ja Gruusias ning väljendas sügavat muret, et Venemaa ei ole astunud ühtegi sammu konfliktide rahumeelseks lahendamiseks. „Euroopa Liit peab suhtluses Venemaaga hoidma järjepidevat joont. Venemaa püüded ajalugu võltsida ning rahvusvahelise õiguse põhimõtete eiramine muudab Venemaa keeruliseks partneriks ning me peame sellega arvestama,“ ütles Reinsalu.

Balti riikide ja Saksamaa välisminister arutasid ka regionaalset koostööd, atlandiüleseid suhteid ja Idapartnerluse arengut. Välisminister Reinsalu sõnas vestluses ministritega, et Idapartnerluse ambitsioonikas edendamine peaks olema Euroopa Liidu ühine huvi. „Usun, et Balti riikidel ja Saksamaal on võimalik tulevikus Idapartnerlusriike nende Euroopa Liidu integratsioonireformides tugevalt toetada,“ ütles välisminister. Samuti toonitas välisminister atlandiüleste suhete hoidmise ja edendamise strateegilist tähtsust Euroopa Liidu jaoks.

Kahepoolsel kohtumisel välisminister Reinsalu ja Saksamaa välisminister Maasi vahel arutleti Eesti ja Saksamaa liitlassuhete üle. Juttu tuli ka edasistest partnerlusvõimalusest küber- ja arengukoostöövaldkonnas ning koostööd ÜRO julgeolekunõukogus.

Fotod: https://bit.ly/2OI2aEs
Fotode autor: Marko Mumm

Lisainfo:
Leen Lindam
välisministeerium
avalike suhete osakond

https://vm.ee/et/uudised/valisminister-urmas-reinsalu-kohtus-tana-tallinnas-saksamaa-lati-ja-leedu-valisministriga?fbclid=IwAR3Juwn8K15ezkRH-ur2MjBuAV4UEFBF1WwQfr5wiD2xmoq8gcgggfp7B7A