Saksa kaitseminister saabus Eestisse visiidile

Täna saabus Eestisse visiidile Saksa kaitseminister Ursula von der Leyen, et kohtuda Eesti kaitseminister Jüri Luige ja Ämaris NATO õhuturbemissioonil teenivate Luftwaffe õhuväelastega.

Kaitseminister Jüri Luige sõnul on Saksamaa osalemine NATO õhuturbemissioonil ja liitlasvägede lahingugrupis Leedus üks nähtavamaid panuseid regiooni julgeolekusse ning näitab Saksamaa valmidust kaitsta oma liitlasi. „Saksa õhuväe siinolek on oluline märk liitlaste ühtsusest, mida Eesti ja Saksamaa mõlemad kõrgelt väärtustavad,“ ütles kaitseminister Luik.

Saksa õhuväelased teenivad regulaarselt alates 2005. aastast Balti õhuturbemissioonil Leedus ja alates 2014. aastast ka Eestis, samuti on Saksamaa alates 2017. aastast NATO lahingugrupi juhtriik Leedus.

Saksamaa kaitseministri sõnul tähendab Eesti julgeolek ka Saksamaa julgeolekut ning teie mured on ka meie mured. „Tean, et saame üksteisele loota olgu see siin, Afganistanis või Malis, kus meie kaitseväelased koos õlg-õla kõrval teenivad,“ ütles kaitseminister von der Leyen.

Eestit seovad Saksamaaga pikaaegsed kaitsealased suhted, mitmed meie kaitseväelased on Saksamaal õppinud, Saksamaa üksused osalevad regulaarselt kevadistel suurõppustel. Lisaks panustab Saksmaa Tallinnas asuva NATO staabielemendi ja NATO küberkaitse koostöökeskuse töösse ning on üks aktiivsemaid Tartus asuva Balti kaitsekolledži toetajaid.

Fotod visiidist.

Lisainfo: press@kaitseministeerium.ee