Dokumentaalfilmi „Juured“ linastus saatkonnas, 22.03.2019

Sümpoosioni „Kodus ja võõrsil – hargmaise Eesti kultuurilisest identiteedist ja pärandist“ ehk KAMA4 raames kutsub Berliini Eesti Kultuuriselts KAMA Eesti Vabariigi Suursaatkonda, Hildebrandstr. 5, 10785 Berliin, vaatama Eesti naisrežissööride lühidokumentaalfilmide kogumikku „Juured“ (2018, Silmviburlane) ja arutlema nähtu üle projekti eestvedaja, režisöör Heilika Pikkoviga. 

JUURED  (© Silmviburlane 2018)

Dokumentaalfilm „Juured“ linastub 22. märtsil kell 18 Eesti Vabariigi Suursaatkonnas (Hildebrandstraße 5, 10785 Berliin).

Linastusele järgneb vestlus projekti eestvedaja Heilika Pikkoviga. Inglisekeelset arutelu juhib Ingrid Hübscher.

Lühidokumentaalfilmide kogumik „Juured“ jutustab kuus väga isiklikku lugu sünnist ja surmast, üksi ja koos olemisest, suurest rõõmust ja suurest kurbusest. Kuus eri vaadet sellele, mis meisse on jäänud – perekonna ja elukeskkonna kaudu – ning mis meist jääb. Lugude autoriteks on tuntud Eesti naisrežissöörid, vanuses 29-61 aastat, kes lisaks filmitegijaks olemisele on emad, tütred, abikaasad ning miks mitte ka armukesed või maailmarändurid. Filmi tegevuspaikadeks on Makedoonia, Tšehhi, Tai ja Eesti. “Juured” valmis EV 100 filmiprogrammi raames.

Lood ja autorid:

POEEM ARMASTUSEST / režissöör Nora Särak
OODATES IMET / režissöör Aljona Suržikova

EMAKIVI / režissöör Kersti Uibo

40 AASTAT HILJEM / režissöör Moonika Siimets

EMAGA KLOOSTRIS / režissöör Anna Hints

MU LIHA JA VERI / režissöör Heilika Pikkov

Produtsent: Ülo Pikkov

Animatsioonid: Anu-Laura Tuttelberg
Originaalmuusika: Maarja Nuut, Hendrik Kaljujärv

Toetajad: Eesti Filmi Sihtasutus, Eesti Rahvusringhääling

Riik: Eesti

Kestus: 102 min

Keel: eesti, vene, inglise

Subtiitrid: eesti, vene, inglise

Dokumentaalfilmide režissöör ja operaator Heilika Pikkov on õppinud nii telerežiid kui kraadiõppes kristlikku kultuurilugu. Tema esimene dokumentaalfilm „Keerubite mäss“ valmis 2006. aastal. Sellest ajast alates on ta tegutsenud vabakutselise filmitegijana. Lisaks filmide tegemisele on Heilika rahvusvaheliselt tuntud kuraator ja kultuurikorraldaja. Kaheksa aastat oli ta PÖFFi alafestivali Animated Dreams peakorraldaja, ta on vastutanud ka Eesti Euroopa Liidu eesistumise kultuuriprogrammi kordamineku eest. Praegu töötab Heilika EV100 rahvusvahelise programmi haldurina.

Ingrid Hübscher on Berliinis elav Eesti päritolu stsenarist ja režissöör. Ta on teinud mitmeid lühimängufilme, peatselt on valmimas ka esimene dokumentaalfilm. Lisaks kirjutab Ingrid lastejutte ja näidendeid ning on äsja valmis saanud oma esimese täispika mängufilmi stsenaariumi. “Olgu su juured kustahes, õitse seal, kuhu sa istutatud oled”, leiab ta.